Krzyżówki po polsku

Krzyżówki po polsku image

Krzyżówki po polsku image

Krzyżówki po polsku image

Krzyżówki po polsku image

Krzyżówki po polsku image

Krzyżówki po polsku image

Krzyżówki po polsku image

The description of Krzyżówki po polsku

Fantastyczne krzyżówki!

– Polska wersja językowa. – Nieskończona liczba kombinacji. – Ogromna lista haseł. – Możliwość dostosowania rozmiaru planszy, od 3×3 do 25×25. – Trzy poziomy trudności. – Panel wypełnią hasła do odgadnięcia. – Rozmiar panelu dostosowuje się do urządzenia. – Optymalne działanie na tabletach.

Nauka i zabawa w jednym

Krzyżówka – zagadka słowno-literowa polegająca na odgadywaniu lub dopasowywaniu haseł i wpisywaniu ich w krzyżujące się ze sobą rubryki. Krzyżówki różnią się od siebie stopniem trudności, wielkością. Można je konstruować tylko w tych językach, gdzie pojedyncza litera alfabetu reprezentuje indywidualną głoskę, dlatego niemożliwe jest układanie krzyżówek w języku np. chińskim. Na koncepcji krzyżówki opiera się również gra Scrabble.

Historia krzyżówki

Pomysłodawcą krzyżówki jest Amerykanin Arthur Wynne, pracownik "działu sztuczek i kawałów" gazety New York World. Pierwszą krzyżówkę zamieścił w niedzielnym dodatku "Fun" ("Zabawa") do "New York World" z dnia 21 grudnia 1913 r. Była ona wzorowana na grze towarzyskiej, w którą grywał jego dziadek – "Magiczny kwadrat albo podwójny akrostych". "Original crossword puzzle" zawierała 32 hasła. Rubryki oddzielone były czarnymi odstępami. Pomysł spotkał się z tak dużym entuzjazmem ze strony czytelników, że w 1924 r. ukazała się książka "Crossworld puzzle". Zawierała wybór 50 krzyżówek publikowanych dotychczas w "Fun". Okazała się bestsellerem. W ciągu miesiąca rozeszła się w nakładzie przeszło pół miliona egzemplarzy. Wynalazek nie został opatentowany. W kilka miesięcy potem nowinka trafiła do Brytyjczyków, którzy rozprzestrzenili ją na inne kraje Europy. Pojawiły się też czasopisma poświęcone wyłącznie temu rodzajowi rozrywek umysłowych, nad którymi łamią sobie głowy miliony ludzi na całym świecie.

Krzyżówka w Polsce

W "Kurierze Warszawskim" z 31 stycznia 1925 r. w dziale zadań redagowanym przez autora licznych szarad, Karola Hoffmana, opublikowana została anonimowo "łamigłówka krzyżowa". Redakcja ufundowała 5 nagród dla osób, które nadeślą poprawne rozwiązanie. W tydzień po tym krzyżówkę autorstwa Kazimierza Makarczyka załączono do warszawskiego tygodnika "Ilustracja". To ten szachista właśnie jako pierwszy podał nazwę "krzyżówka" będącą tłumaczeniem angielskiego wyrażenia "cross word puzzle". Wkrótce krzyżówki zaczęły publikować kolejne polskie gazety. Wikipedia

learn Polish, polska gra, słowa, PolskiWykreslanka, Łamigłówki i układanki

How to play Krzyżówki po polsku on PC

Download and Install Nox App Player Android Emulator. Click here to download: Download(FREE)

Run Nox App Player Android Emulator and login Google Play Store

Open Google Play Store and search Krzyżówki po polsku Download

Install Krzyżówki po polsku and start it

Well done! Now you can play Krzyżówki po polsku on PC, just like Krzyżówki po polsku for PC version.

We don't use Andy,Bluestacks again,they slow down your PC.We recommend the best android emulator: Nox App Player